Mesleğimizin En Köklü Derneği...
ENGLISH
VETERİNER HEKİMLER DERNEĞİ
Turkish Veterinary Medical Society
HAKKIMIZDA
VETERİNER HEKİMLER DERNEĞİ YÖNETİM KURULU
VETERİNER HEKİMLER DERNEĞİ 71. DÖNEM YÖNETİM KURULU
Dr. Hüseyin Yalçın KÖKSAL
Genel Başkan
Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nden 1973 yılında mezun oldu. 1982 yılında besin kontrolü ve teknolojisi dalında uzmanlığını yaptı. Et ve Balık Kurumu Bursa Et Kombinası’nda çalışırken 1986 yılında kamudaki görevinden istifa ederek günümüze kadar mesleki konularda çeşitli kuruluşlarda çalışan ve idareci olarak görev yaptı. Halen danışman olarak özel sektördeki görevine devam etmekte. Evli ve iki çocuk babası.
Dr. Gülay ERTÜRK
Genel Sekreter
Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesinden 1989 yılında mezun oldu. Aynı fakültenin, Reprodüksiyon ve Suni Tohumlama Anabilim Dalında doktora çalışmalarını tamamlayıp, 1995 yılında Doktor ünvanını aldı.Mezun olduğu tarihten bu yana, Küçük Hayvan Klinisyeni olarak çalışmaktadır. "Kediniz Konuşuyor" ve "Köpeğiniz Konuşuyor" isimlerinde yayınlanmiş iki kitabı vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.
Vet. Hekim Cevat SÖNMEZ
Yönetim Kurulu Üyesi
1955 Ordu – Kumru doğumlu. Şubat 1981’de Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesinden mezun oldu. Kars- Kağızman, Giresun –Piraziz ilçe müdürlükleri, Giresun Hayvan Sağlığı Şube Müdürlüğü ve Giresun İl Kontrol Laboratuar Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 2004 yılında emekli oldu. Evli ve bir çocuk babası.
Vet. Hekim Nurgül SÖĞÜT
Yönetim Kurulu Üyesi
1966 yılında Konya’da doğdu. 1989 yılında Selçuk Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nden mezun oldu. 1990 yılında Ankara Büyükşehir Belediyesi Veteriner Şube Müdürlüğü’nde göreve başladı. Belediye’ye bağlı Kurtuluş Evcil Hayvanlar Sağlık Merkezi’nde uzun süre klinisyen olarak çalıştı. Halen Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde çalışmakta olup, evli ve iki kız çocuğu annesidir.