Başkandan Mesaj

DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIMIZ, 71.DÖNEMİN SONUNA GELMİŞ VE 72.DÖNEM GENEL KURULUMUZDA SİZLERLE BULUŞMAK UMUT VE HEYECANIMIZLA GENEL KURUL ÇALIŞMALARIMIZI TAMAMLAMIŞTIK. YAPTIĞIMIZ DUYURULARLA  27 MART 2021 TARİHİNDE İLK GENEL KURUL TOPLANTIMIZI ZİYA GÖKALP CADDESİ NO 16/7 KIZILAY ADRESİNDE BULUNAN GENEL MERKEZİMİZDE,ÇOĞUNLUK SAĞLANAMAMASI HALİNDE 3 NİSAN 2021 TARİHİNDE ÇOĞUNLUĞA BAKILMAKSIZIN  SAĞLIK 1 SOKAK NO 21 SIHHIYE ADRESİNDEKİ DERNEĞİMİZE AİT BİNADA GERÇEKLEŞTİRECEĞİMİZİ DUYURMUŞTUK.

Devamını Oku

Tarihçe

1930'dan Günümüze

6 Şubat 1930 tarihinde İstanbul’da “Türk Baytarlar Cemiyeti” adı ile kurulan Veteriner Hekimler Derneği, daha sonra 1934 yılında Tarım Bakanlığının ve Veteriner Fakültesinin Ankara’da bulunması nedeniyle başkente taşınmıştır. Derneğimiz kurulduğu yıldan bu güne çok önemli görevler üstlenmiştir. Bu bağlamda mesleğin ve ülke hayvancılığının sorunlarının çözülmesine yönelik politikaların üretilmesine önemli katkı sağlamış, 1954 yılına kadar mesleğimizi tek başına temsil eden sivil toplum örgütü olarak görev yapmıştır.

Daha sonra 1954 yılında yürürlüğe konan 6343 sayılı yasa ile “Türk Veteriner Hekimleri Birliği”nin kurulmasına kadar geçen sürede mesleğimizle ilişkin mevzuatın hazırlanması ve çıkarılmasında önemli görevler üslenmiştir. Veteriner Hekimler Derneği söz konusu yasa ile “Türk Veteriner Hekimleri Birliği”nin kurulması ve yapılandırılması aşamasında 3 ay süre ile görevlendirilmiş ve bölge odalarının kurulacağı yerlerin belirlenmesi ve büyük kongrenin toplanmasında yetkili kılınmıştır.

Devamını Oku