Başkandan Mesaj

DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIM

 

VETERİNER HEKİMLER DERNEĞİ OLAĞAN GENEL KURULU  6.NİSAN .2019 TARİHİNDE GERÇEKLEŞTİRİLMİŞ, SİZLERİN GÜVEN VE TEVECCÜHLERİ İLE 71.DÖNEM YÖNETİM KURULU,DENETLEME KURULU VE ONUR KURULU  YEDEK  MESLEKTAŞLARIMIZDA DAHİL OLMAK ÜZERE  OY BİRLİĞİ İLE SEÇİLMİŞ BULUNMAKTADIR.

BU NEDENLE GÜNÜMÜZE KADAR KATKI VE ÖZVERİLERİNİ ESİRGEMEDEN BİRLİKTELİĞİMİZE HİZMET EDEN TÜM DERNEĞİMİZ ÜYELERİ İLE ÖZELLİKLE YILLARCA DERNEK YÖNETİMİ VE ORGANLARINDA GÖREV ALARAK ASIRLIK ÇINARIMIZ DERNEĞİMİZİN VARLIĞINI SÜRDÜRMESİNDE EMEK VEREN MESLEK BÜYÜKLERİMİZ İLE SEVGİLİ MESLEKTAŞLARIMIZA SONSUZ SAYGI VE ŞÜKRANLARIMIZI SUNARIZ.

KURULUŞUNDAN İTİBAREN DERNEĞİMİZE EMEĞİ GEÇEN VE EBEDİYETE İNTİKAL EDEN MESLEK BÜYÜKLERİMİZE RAHMET DİLER ANILARININ ÖNÜNDE SAYGIYLA EĞİLİRİZ.

MESLEK POLİTİKALARIMIZIN SAVUNULMASI VE GÜR BİR SES OLARAK KAMU  OYUNDA YERİNİ BULMASININ YOLU BİRLİKTE HAREKET ETMEKTEN GEÇER.

DERNEĞİMİZ ÜLKEMİZİN EN TARİHİ SİVİL MESLEK ÖRGÜTÜ OLARAK 90 YILDIR ATATÜRK İLKE VE DEVRİMLERİNİN IŞIĞINDAN HİÇ AYRILMADAN MESLEKTAŞLARIMIZIN VE SEKTÖRÜN SORUNLARI İLE İLGİLENMEK SURETİYLE  YOĞUN BİR ÇABA İÇERİSİNDE OLMUŞTUR.

BİLİNDİĞİ GİBİ DERNEK ÜYELİĞİ KATILIM MECBURİYETİ OLMAYAN GÖNÜLLÜLÜK ESASINA DAYANIR. DERNEKLERİN GÜÇLÜ OLMASI BU GÖNÜLLÜ KATILIMLARIN YOĞUNLUĞU İLE DOĞRU ORANTILIDIR.

ÖZELLİKLE VETERİNER FAKÜLTELERİ ENFLASYONUNA BAĞLI OLARAK HER YIL FAKÜLTELERİMİZİN VERDİĞİ TOPLAM MEZUN SAYISI ORTALAMA 2000’E  ULAŞMIŞTIR.

BU DURUM İSE, MEVCUT MESLEKİ SORUNLARA VE MEVCUT MESLEKTAŞLARIMIZIN İSTİHDAMINA HENÜZ ÇARE BULUNAMAMIŞ İKEN YENİ KATILIMLARLA SORUNLARIMIZI VE SORUMLULUKLARIMIZI HER GEÇEN  YIL DAHA DA ARTTIRMAKTADIR.

İŞTE BU SORUMLULUKLARIMIZIN BİLİNCİNDE OLAN BİZLER, SİZ DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIMIZI ARAMIZDA GÖRMEK BİRLİKTE ORTAK AKIL İLE SORUNLARIMIZIN  ÜSTESİNDEN GELMEYE DAVET EDİYORUZ

BİZLERİN GÜCÜ SİZLERDEN GELİR GÜCÜNÜZ GÜCÜMÜZDÜR.

SAYGILARIMIZLA

   Dr.H.YALÇIN KÖKSAL

      GENEL BAŞKAN

YÖNETİM KURULU ADINA