VEDEK TARAFINDAN YAPILAN “DEĞERLENDİRİCİ EĞİTİMİ”

VETERİNER HEKİMLİĞİ EĞİTİM KURUMLARI VE PROGRAMLARI DEĞERLENDİRME VE AKREDİTASYON DERNEĞİ (VEDEK) TARAFINDAN YAPILAN “DEĞERLENDİRİCİ EĞİTİMİ”

 

Veteriner Hekimliği Eğitim Kurumları ve Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (VEDEK) 07 Haziran 2010 tarihinde kurulmuş olup, toplam 80 adet fakülte nezdinde kurumsal ve bireysel üyesi bulunan Ankara merkezli bir kuruluştur. Derneğin aktif web sayfası www.vedek.org.tr’dir.

Dernek Yüksek Öğretim Kurulu’nun (YÖK) 20.09.2005 tarih ve 25942 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan “Yüksek Öğretim Kurumlarında Akreditasyon Değerlendirme ve Kalite Geliştirme” yönetmeliği kapsamında çalışmalarına devam etmekte olup, akreditasyon faaliyetlerini bu yasal dayanak çerçevesinde sürdürmektedir.

VEDEK Derneği’nin amacı, akademik eğitim kurumlarının, eğitim-öğretim, araştırma faaliyetleri ile idari hizmetlerini değerlendirme, akredite etme ve bilgilendirme çalışmaları yapmaktır. Aynı zamanda araştırma  temeline dayalı bilgi ve beceri ile donanmış etik ilkelere sahip, yaşam boyu öğrenmeyi amaç edinmiş nitelikli veteriner hekimler yetiştirilmesine destek olmak amacıyla faaliyet göstermektedir.

 Bu kapsamda 6-7 Temmuz 2019 Karanfil Sokak Eyüpoğlu Otel Ankara’da VEDEK tarafından düzenlenen “Değerlendirici Eğitimi”ne, Veteriner Hekimler Derneği’ni temsilen Yönetim Kurulu Üyemiz Dilruba COŞKUN BAŞBUĞ katılmıştır. VEDEK Değerlendirici Eğitimleri, VEDEK Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Rıfkı HAZIROĞLU başta olmak üzere, Prof. Dr. Yılmaz ARAL, Doç. Dr. Okan EKİM ve Doç. Dr. Bengi ÇINAR KUL tarafından bilgilendirici sunumlar yapılmıştır. Değerli hocalarımıza bilgi paylaşımlarından ve tüm katkılarından dolayı Veteriner Hekimler Derneği Yönetim Kurulu olarak teşekkürlerimizi sunuyoruz.

 

                                                                                                          Veteriner Hekim Dilruba COŞKUN BAŞBUĞ