Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Mezuniyet Töreni (30.07.2021)

DEĞERLİ, GENÇ MESLEKTAŞIMIZ,

VETERİNER HEKİM OLARAK MESLEĞE ATILDIĞINIZ BU GÜNDE HİZMET ORDUMUZA HOŞ GELDİNİZ.
VETERİNER HEKİMLİK MESLEĞİ, HAYVAN SAĞLIĞI, İNSAN SAĞLIĞI, ÇEVRE VE GIDA GÜVENLİĞİNİN TEMİNATIDIR.
SAĞLIKLI  TOPLUM VE SAĞLIKLI NESİLLERİN  GÜVENCESİ OLAN MESLEĞİMİZİ TÜM BU ÖZELLİKLERİ VE SORUMLULUKLARI AÇISINDAN DEĞERLENDİREREK, KAMU OYUNDA LAYIK OLDUĞU YERE TAŞIMANIN  YOLU YETİŞTİRİCİDEN TÜKETİCİYE KADAR OLAN ZİNCİRDEKİ ÖNEMİMİZİ İÇSELLEŞTİREREK MESLEKİ SORUMLULUKLARIMIZIN BİLİNCİNDE OLMAMIZDAN GEÇER.
SEVGİLİ GENÇLER, FAKÜLTELERİMİZDE MÜFREDATLAR DOĞRULTUSUNDA ALDIĞINIZ BİLGİLER HİÇ ŞÜPHESİZ Kİ TÜM YAŞAMINIZDA SİZLERE ANAHTAR OLACAKTIR.
BU ANAHTAR İLE KAPISINI AÇACAĞINIZ MESLEKİ UFKUNUZUN, ZENGİNLEŞMESİ İÇİN  MESLEKİ VE SOSYAL GELİŞME VE AKTİVİTELERİN İÇİNDE OLMANIZ, BÖYLELİKLE KAMU OYUNDA MESLEĞİMİZİN TEMSİLİNİ ETKİN BİR ŞEKİLDE SAĞLAMANIZ GEREKMEKTEDİR.
HEPİNİZ BİLİRSİNİZ Kİ, BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR,  SESİMİZ DAHA GÜÇLÜ ÇIKARAK TALEPLERİMİZ DİKKATE ALINIR.
BU NEDENLE GÖREV ALACAĞINIZ YERLERDE ODALARIMIZA ÜYE OLMAK, ÜYE OLDUĞUNUZ ODALARDA AKTİF KATILIMCI OLMAK, ÜZERİNİZE DÜŞEN EN ÖNEMLİ GÖREVLERDEN BİRİ OLMALIDIR.
1930 YILINDA KURULAN VETERİNER HEKİMLER DERNEĞİ, 1954 YILINDA KABUL EDİLEN 6343 SAYILI YASAYA KADAR, TÜRK VETERİNER HEKİMLERİ BİRLİĞİNİN GÖREVLERİNİ ÜSTLENMİŞ, TÜRK VETERİNER HEKİMLERİ  BİRLİĞİNİN   VE VETERİNER HEKİMLERİ ODALARININ TEŞKİLATLANMASINI SAĞLAMIŞ, TÜRKİYENİN İLK SERBEST MESLEK ÖRGÜTÜDÜR. BENDE BU MESLEK ÖRGÜTÜNÜN  BAŞKANI OLARAK VE MESLEKTE 48. YILINI İLK GÜNKÜ HEYECANI İLE YAŞAYAN BİR MESLEK BÜYÜĞÜNÜZ OLARAK SESLENİYORUM.
MESLEĞİNİZİ ÇOK SEVİNİZ, MESLEKTAŞLARINIZI SEVİP SAYINIZ, MESLEKİ ETİK KURALLARINDAN HİÇ AYRILMAYINIZ, ÖZELLİKLE ÜLKE SİYASETİNDEN UZAK KALMAYINIZ Kİ BU SAYEDE TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİNDE SAYILARIMIZ ARTSIN,  BÖYLELİKLE HAK VE KAZANIMLARIMIZA DAHA GÜÇLÜ SAHİP ÇIKABİLELİM.
SEVGİLİ GENÇLER, KURULUŞUNDAN GÜNÜMÜZE 91 YILDIR, ATATÜRK İLKE VE DEVRİMLERİNİN IŞIĞINDAN HİÇ AYRILMAYAN VE TAVİZ VERMEYEN, VETERİNER HEKİMLER DERNEĞİ YÖNETİM KURULU OLARAK TÜM YAŞAMINIZDA SAĞLIK VE BAŞARILAR DİLER, MESLEĞİMİZE SAHİP ÇIKMAK ADINA  ARAMIZA  BEKLERİZ.
HİZMET ORDUMUZA HOŞ GELDİNİZ. 30.07.2021

                                                                               Dr. Hüseyin Yalçın KÖKSAL
                                                                  Veteriner Hekimler Derneği Genel Başkanı
                                                                                   Yönetim Kurulu Adına