Değerli meslektaşlarımız, Veteriner Hekimler Derneği olarak DÜNYA VETERİNER HEKİMLER GÜNÜNÜZÜ içten dileklerle kutlarız.

Değerli meslektaşlarımız,

Veteriner Hekimler Derneği olarak DÜNYA VETERİNER HEKİMLER GÜNÜNÜZÜ içten dileklerle kutlarız. Mesleki hak kayıplarımızın ortadan kalktığı, mesleğimizin hak ettiği noktaya geldiği nice Veteriner Hekimler Gününe  ulaşmamız dileği ile saygılar sunarız. 
Derneğimiz tarafından hazırlanan ve basın ajanslarına gönderilen basın bildirisini sizlerle paylaşmak istedik.  
 
Prof.Dr.Şakir Doğan TUNCER
 
 

VETERİNER HEKİMLER DERNEĞİ’NİN 26 NİSAN 2014 DÜNYA VETERİNER HEKİMLER GÜNÜ NEDENİ İLE HAZIRLADIĞI BASIN BİLDİRİSİ

 

VETERİNER HEKİMLİK MESLEĞİ ÜLKEMİZDEKİ TARİHSEL EĞİTİM YOLCULUĞUN, ORDUNUN İHTİYACINI KARŞILAMAK AMACIYLA 1842 YILINDA İSTANBUL’ DA BAŞLAMIIŞTIR.

BU GÜN İÇİN ÜLKE GENELİNDE SAYILARI 30.000 ‘ E ULAŞAN VETERİNER HEKİMLER, HAYVAN SAĞLIĞI, HAYVAN REFAHI, İNSAN SAĞLIĞI, GIDA GÜVENLİĞİ VE ÇEVRE GÜVENLİĞİ KONULARINDA HİZMET VERMEKTEDİRLER.

SON YILLARDA ÜLKE GÜNDEMİNDE DE YER ALAN  VETERİNER HALK SAĞLIĞI KONSEPTİNE SAHİP ÇIKAN  CAMİAMIZ, İNSANLARIN ANAYASAL GÜVENCESİNDE OLAN DENGELİ VE YETERLİ BESLENMENİN TEMİNATI OLARAK HİZMET VERİRKEN, TOPLUM SAĞLIĞINI YAKINDAN İLGİLENDİREN ZOONOZLARA KARŞI KAMU OYUNU AYDINLATMA GÖREVLERİNİ DE ÜSTLENMİŞTİR. AYRICA VETERİNER HEKİMLER SAHİPSİZ HAYVANLARIN SAHİBİ OLARAK DA  ÇEŞİTLİ ÇABALARIN  İÇERİSİNDEDİRLER.

ÜLKE EKONOMİSİ, HAYVANCILIK EKONOMİSİ VE EN ÖNEMLİSİ HAYVAN VE İNSAN SAĞLIĞI İLE İLGİLİ SORUNLARIN ÇÖZÜM MERKEZİNDE OLAN  VETERİNER HEKİMLİK MESLEĞİ İLE İLGİLİ OLARAK HERYILIN NİSAN AYININ SON HAFTASI DÜNYA VETERİNER HEKİMLER GÜNÜ OLARAK KABUL EDİLMİŞTİR.

BU YIL DA 26 NİSAN 2014 GÜNÜ DÜNYA VETERİNER HEKİMLER GÜNÜ OLARAK KUTLANACAKTIR. BÜYÜK BİR ÖZVERİ İLE TÜRKİYE’NİN DÖRT BİR YANINDA GÖREV YAPAN TÜM MESLEKTAŞLARIMIZIN BU ÖZEL GÜNÜNÜ İÇTENLİKLE KUTLAR, KAMU  OYUNA SAYGI İLE DUYURURUZ. 25.04.2014

 PROF.DR.ŞAKİR DOĞAN TUNCER     

GENEL BAŞKAN  

YÖNETİM KURULU ADINA