Hayvan Sağlığında Bir İlk; VİMAR,VİLSAN İLAÇ’ı Satın Aldı

Hayvan Sağlığında Bir İlk; VİMAR,VİLSAN İLAÇ’ı Satın Aldı

Hayvan Sağlığında Bir İlk; VİMAR,VİLSAN İLAÇ’ı Satın Aldı

Mustafa Baysan tarafından 1995’de İstanbul’da “Hayvan Beslenmesi ve Hayvan Sağlığı”  konularında   hayvancılık sektörüne önemli hizmetlerde bulunan VİMAR A.Ş. çok büyük bir yatırım planlaması ile ilaç sektörünün köklü firmalarından olan Vilsan İlaç’ı satın aldı.

 

2014 yılına sektörde büyüme ve uluslararası bir Türk markası yaratma hedefiyle başlayan Vimar Hayvan Sağlığı; Vilsan Veteriner İlacları’nı satın alarak bu amaçla en önemli adımı atmış oldu.

 

1986 yılında, tamamen yerli sermaye ile kurulan  Vilsan Veteriner İlaçları konusunda  30 yıla yakın bilgi ve tecrübesi ile ürettiği; büyükbaş, küçükbaş, at, kanatlı sağlığı, pet, kültür balıkçılığı alanlarında ve geniş bir ürün pörtföyü dahilinde hayvan sağlığı ürünleri ile veteriner hekimlerimize ve ülke hayvancılığına hizmet vermekte ve katma değer yaratmaktadır.

 

Vimar A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Baysan; Vilsan’ın sektördeki en büyük ve en önemli oyunculardan birisi olduğunu ve kurulduğu günden beri ülkemiz hayvancılığına hizmet veren bu firmanın; yatırımları, üretimi ve ihracatı ile yerli veteriner ilaç sanayisinin gelişmesine katkıda bulunarak, ülke ekonomisi için katma değer ve istihdam yarattığını; Vimar olarak hedeflerinin, devraldıkları bu bayrağı çok daha yükseklere taşımak olduğunu ifade ederek çok deneyimli , birikimli bir kadroyu ileri teknoloji ile birleştirerek bunu başaracaklarına inandığını söyledi. İstanbul ve Ankara’daki üretim tesislerine yapacakları ileri teknoloji yatırımı ile “Hayvan Sağlığı ve Beslenmesi” konusunda Türkiye’den bir dünya markası yaratmayı hedeflediklerini ifade eden Mustafa Baysan bu konuda tüm alt yapı ve planlama çalışmalarını tamamladıklarını ve yatırımlara başladıklarını anlattı.

KAYNAK: http://www.ciftlikdergisi.com.tr/hayvan-sagliginda-bir-ilkvimarvilsan-ilaci-satin-aldi.html